Zábaly s ricinovým olejem

Jak ovlivnit naše zdraví je, mimo jiné, tématem knihy autora Milana Židlického: „Edgar Cayce – LÉČIVÁ SÍLA LÁSKY“. Knihu vydalo nakladatelství Eko-Konzult Bratislava, objednávky v ČR: AB-konzult, pošt.přihr. 115, 690 02 Břeclav 2, e-mail: eko-konzult@chassco.sk, www.dio.sk. Z této studnice důležitých informací, pokynů a rad, zaměřených na udržení fyzického i duševního zdraví, vybíráme pasáž o zábalech s ricinový olejem. Jak jsme se sami v redakci přesvědčili jsou tyto zábaly při léčbě různých bolestivých potíží skutečně účinné, jen je potřebná větší trpělivost, než je tomu při polykání tabletek.

* * *

Zábaly s ricinovým olejem byly (společně s masážemi a střevními výplachy) nejoblíbenějšími prostředky léčení, která doporučoval Edgar Cayce. Když ho lidé s nejrůznějšími typy zdravotních problémů požádali o pomoc, často jim doporučil všechny tyto terapie anebo některé z nich.

Jedním z těch, kteří věří v prospěšnost ricinového oleje a zábalů z něj, je MUDr. William A. McGarey. Ve své knize „Domácí léky“ (vydané nakladatelstvím Eko-konzult) píše, že ze všech léčiv, jež během své lékařské praxe používal, je ricinový olej nejúčinnější. Sloužil mu k neuvěřitelně široké paletě zdravotních potíží, obzvláště jaterních, žlučníkových, střevních a v případech zánětů i trávicích poruch.

O léčebných účincích tohoto oleje jsem se při několika příležitostech přesvědčil osobně. Poprvé, když jsem si pracím práškem popálil kůži na prstech. Čekal jsem dva dny v naději, že se daný stav upraví sám. Nestalo se, a tak jsem se rozhodl vyzkoušet ricinový olej. Na noc jsem si na ruku dal obklad s uvedeným olejem. Ráno jsem si okamžitě všiml rozdílu. Během tří dnů jsem měl ruku zcela v pořádku.

Podruhé, když mě jedné noci probudila silná bolest v oblasti levé ledviny. Jako první léčebný zákrok jsem zvolil klystýr. Správně jsem předpokládal, že jedy obsažené ve střevní hmotě, mohou mít na její intenzitu vliv. Přestože jsem se poté okamžitě cítil lépe, bolest ukázala, že ve spodní části ledviny je buď zánět anebo malý nádor. Jako jediné řešení mi byl nabídnut chirurgický zákrok, během něhož by postižená část byla odstraněna.

Důvěru jsem opět vložil do léčivých účinků ricinového oleje. Tentokráte ve formě zábalu. Přestože bolest ustupovala velmi pomalu, trvalo asi rok, než zmizela úplně, nyní ani nevím, že nějakou ledvinu mám.

Jak zábal připravit

Ricinový olej byl v Cayceho výkladech nejčastěji doporučován v podobě zábalu. Tři nebo čtyři vrstvy bavlněného flanelu velikosti elektrické podušky namočíme do nádoby s teplým ricinovým olejem. Vyždímáme je tak, aby z nich olej nekapal a poté aplikujeme na postiženou část. Přikryjeme sáčkem z plastické hmoty, abychom si olejem neznečistili oděv a ložní prádlo, a navrch dáme elektrickou podušku. Poté vše obalíme ručníkem a jeho konce spojíme zavíracími špendlíky.

Zábal by měl působit hodinu a půl po tři po sobě následující dny. Po nich je nutné udělat čtyřdenní pauzu a třídenní cyklus zábalu opakovat. Terapie v této podobě by měla probíhat dva týdny. Po jednotýdenní pauze se třídenní cyklus (dva týdny zábaly, týdenní pauza) zopakuje. Třítýdenní cykly lze podle potřeba opakovat.

Tentýž zábal (flanelovou látku) používáme po dobu několika měsíců. V případě potřeby přidáme nový olej.

Milan Židlický

Zdroj: časopis MEDIUM č. 3/2008