O mužské neplodnosti a životě vůbec

CO JE ŽIVOT?

BIPOLÁRNÍ KYVADLO NEBO ENERGETICKÁ SPIRÁLA?

Naše odpověď jako nápověda: život je bipolární kyvadlo, které v historicky dlouhých úsecích opisuje energetickou spirálu. V kratším časovém úseku to může vypadat třeba následovně:

Člověk - dobyvatel - zbohatl a chce být ještě bohatší. Násilím tedy dobude další prostor. Najde tam bytosti sice duchem bohaté, fyzicky silné, ale materiální bohatství přezírající, a tudíž chudé. Prostorem bohatší dobyvatel je snadno vyhladí nebo pokoří. Dobude další prostor a chce mít ještě víc. Násilím tedy plení hodnoty, které nový prostor poskytuje.

Kdo má hodně, chce vše. Vymyslí tedy superzbraň pro vládu nad světem. Dvě malé, ale každá přitom silnější a nebezpečnější než hirošimská, vybuchly v březnu 1993 cvičně nad hladinou oceánu. Autentické záběry přinesl l. program francouzské televize. Ukázku své síly a zastrašení druhých tím předvedla nejbohatší mocnost světa.

Sci-fi romány píší, že kdo má superzbraň, cítí se bezpečně a pořádá permanentní hody. Kdo při hodech nabere kila, ztrácí sílu a morálku. Kdo ztratí sílu i morálku, ten superzbraň nejen zkouší, ale třeba i použije. Superzbraň vyzáří své neviditelné nebezpečí. Neviditelné nebezpečí neviditelně ničí především toho, kdo získal na kilech, a tím ztratil sílu i morálku. Člověk - dobyvatel - se tedy postupně rozpadá přesto, že je bohatý. Lidstvo však nevymírá, protože naštěstí zbyli ještě nějací chudí.

Tento text je z úvodní části knihy Jarmily Průchové a Jaroslava Průchy NENÍ JINÉ CESTY - uvedení do energetické medicíny. Vydalo ji nakladatelství ATD, objednávky u nakladatelství Svítání, Hrubínova 1457, 500 02 Hradec Králové 2, e-mail: svitani.objednavky@atlas.cz. V knize Vás autoři seznamují se základními zákony pro energie ovládající vesmír, o komplexu energetické medicíny, o stravě jako prevenci i stravě léčebné, o záhadách rakoviny, nabízejí také praktickou část, např. jak omezovat cukr a mnoho dalšího. Nyní Vám nabízíme krátkou ukázku

o neplodnosti mužů vědecky a překvapivě.

Bulvární tisk všeho druhu spekuloval léta o příčinách stále stoupající neplodnosti mužů. Seriózně nepodložené spekulace poněkud ustaly, když byla ve významném lékařském časopise Lancet uveřejněna o mužské plodnosti a neplodnosti studie podložená fakty.

Časopis Lancet konstatoval: v průmyslově vyspělých zemích se plodnost mužů neustále snižuje proto, že muži přijímají stále více a více ženských pohlavních hormonů. Ty jsou totiž již po celá desetiletí užívány v antikoncepčních pilulkách. To, co je z nich tělem jako odpadní produkt odbouráno a vyloučeno, se i přes důkladné čištění odpadních vod dostává do vody pitné. A tak si civilizovaní muži svou neplodnost (a též impotenci) pijí ve vodě (prohlašované dokonce za nezávadnou).

Mužskou plodnost negativně postihují i hormony používané při chovu dobytka v zemědělství. I u mnoha živočišných druhů bylo možné zaregistrovat zvyšující se neplodnost a jisté "zženštění" samců. Totéž se potvrdilo při srovnávacích pokusech, prováděných na skupině dánských biozemědělců a třech skupinách technických pracovníků. Dánští zemědělci živící se přirozenou stravou bez hormonů, měli dvakrát větší počet živých, výkonných spermií než kontrolní skupiny, živící se běžnou moderní stravou.

Jen v samotném Německu se ročně spotřebuje 20 milionů balení s antikoncepčními pilulkami. Krom toho se spotřebuje i několik milionů balení dalších preparátů, které obsahují ženské hormony estrogeny. To vše je nakonec farmaceutickým průmyslem posíláno skrze těla konzumentů do kanalizační sítě. Poblíž čističek odpadních vod objevili důsledky této situace i britští vědci. Našli tam transsexuální ryby. Ryby, které mají obojí pohlaví.

Konzumace ženských hormonů estrogenů je už delší dobu ve vědeckém světě považována i za jednu z příčin rakoviny prsu, rakoviny pochvy a rakoviny varlat. A už dnes je v průmyslově vyspělých zemích také více než 20 % manželských párů nedobrovolně bezdětných. Odhaduje se, že v USA je v tuto chvíli neplodných mužů už 50%.

A jak to souvisí s energetickou medicínou? Jednoduše. Mužskou neplodnost (nedostatek nebo slabost spermií) způsobují faktory, které mají extrémně expanzivní energii. A to jsou nejen ženské pohlavní hormony, ale i všechny druhy jednoduchých cukrů (řepný, třtinový, ovocný, mléčný, med, javorový sirup). Samozřejmě také zmrzlina, sladké mražené krémy a pochoutky, ovocné koncentráty ve formě šťáv a džusů. Hlavně těch, které pocházejí z tropického a subtropického ovoce. Že by si toto vše dnešní muži odpírali, se nedá říci. Právě naopak. V jejich stravě je těchto nebezpečných pochoutek mnoho.

Muži dávných dob na rozdíl od těch dnešních řadu těchto potravních součástí prostě neměli, protože neexistovaly. A mnoha energeticky expanzivních potravin se báli jako čert kříže. Ještě v roce 1980 nemohly japonské kuchařky v pařížské makrobiotické restauraci pochopit, proč na nich hosté chtějí po jídle moučník nebo ovoce. Byly vychované v tradičním duchu a stále zdůrazňovaly, že u nich se jako zákusek jí kvašená zelenina. Mléko jako nebezpečný nápoj není dodnes na Dálném východě součástí stravy tam, kde je největší počet zdravých lidí na tisíc obyvatel. Problém s neplodností tam nikdy neexistoval a ani dnes ještě neexistuje.

Jarmila Průchová, Jaroslav Průcha

Zdroj: časopis MEDIUM č. 9/2006