Tajemství hradu Rožmberk

ZDÁ SE TO BÝT NEMOŽNÉ, FANTASTICKÉ A TÉMĚŘ POHÁDKOVÉ, ALE BÍLÁ PANÍ NA HRADĚ ROŽMBERK SKUTEČNĚ EXISTUJE!

Podařilo se mi ji spatřit v roce 1999 prostřednictvím televize, ze záznamu nočního natáčení na hradě Rožmberk, a to v prostoru hradní věže. Záhadná bytost, kterou jsem znenadání uviděla jak se zde dvakrát prošla, byla skutečná, fascinující a zcela jasně viditelná.

K poslednímu historicky zdokumentovanému zjevení Bílé paní v hradní věži na Rožmberku došlo před padesáti lety (podle zprávy z roku 2000). Stará pověst, vyprávějící o občasném zjevování Bílé paní, kterou má být paní Perchta z Rožmberka, je tedy pravdivá. Zjevuje se nejen na hradě Rožmberk, ale i na dalších místech sídla rodu Rožmberků již více než pět set let.

V roce 1999 vysílala televize Prima pořad o záhadách s názvem "Záhady a mystéria". Dva reportéři vybaveni kamerami, osvětlením a nejmodernější technikou se vypravili na hrad Rožmberk, kde v hradní věži strávili noc proto, aby Bílou paní spatřili a nafilmovali. Co jsem za několik minut zažila já, bylo šokující! Sledovala jsem tento pořad z nočního natáčení v televizi a napjatě jsem čekala, co se bude dít. Velmi jsem si přála Bílou paní spatřit, pokud v prostorách hradu opravdu je.

Na Rožmberku nastala půlnoc - "hodina duchů" a jeden z reportérů ohlásil do mikrofonu, že Bílá paní se zatím neobjevila. Byly dvě hodiny v noci a stále se nic nedělo. Kamery byly namířeny stále do prostoru věže a osvětlení bylo tak dokonalé, že snad nic nemohlo uniknout. Teď už byly tři hodiny v noci a reportér se znovu ohlásil, že žádná duchovní bytost tudy neprošla. Ale vtom se to stalo!

Nemohla jsem tomu vůbec uvěřit. Bílá paní procházela rychlou chůzí z levé části věže doprava, kde zmizela. Za okamžik se celá událost opakovala, prošla podruhé a opět zleva doprava. Všechno trvalo jen několik vteřin a záhadnou bytost Bílé paní mohu popsat asi takto: Měla jasně bílou barvu, ale nebyla průsvitná nebo tvořena z mlhového oparu. Z mého pohledu byla nepřehlédnutelná! Měla dlouhé bílé šaty asi po kotníky a překvapily mě její zvláštní špičaté střevíce s menším podpatkem, což odpovídalo typu středověkých bot. Bytost měla na hlavě i čepici bílé barvy kornoutovitého tvaru. A právě taková čepice je typickým znamením Bílé paní. Čepice se jí nakláněla hodně dozadu, jakoby to způsoboval proud vzduchu při její rychlé chůzi. Závoj, vlečku nebo jinou součást oděvu už neměla. Výškou odpovídala postavě člověka středního vzrůstu. Na televizní obrazovce jsem ji viděla procházet z profilu, tvář ani rysy obličeje nebyly rozeznatelné. Celá postava byla jasně bílá. Když procházela, vnímala jsem naprostý klid, nikde žádné zvuky, hlasy či šum.

Dalším šokem pro mne bylo, když reportér znovu ohlásil, že Bílá paní se vůbec neobjevila. Tak tedy jsem ji spatřila jen já? Zdálo se, že ano, ale nakonec jsem zjistila, že záhadnou bytost na hradě Rožmberk viděla ještě další osoba. Pořad totiž pak pokračoval ve studiu, kam byli pozváni nejrůznější hosté. Všichni tvrdili, že na záznamu nočního natáčení Bílou paní vůbec nespatřili. Jen jedna žena, která rovněž přišla do studia, řekla, že Bílá paní na hradě je a že prošla věží dvakrát! Uviděla tedy přesně to co já. Tato žena prozradila, že je obdařena parapsychickými schopnostmi, které jí to umožňují.

To ale nebylo ještě všechno, co jsem na hradě Rožmberk během natáčení zaznamenala. V jiných záběrech ke konci pořadu - v jednom z hradních pokojů, který vypadal jako velký sál - procházela jiná bytost Bílé paní, ale ta byla v bleděmodrých rozevlátých šatech. Rovněž měla na hlavě špičatou čepici, byla celá průsvitná a modrá, jakoby byla tvořena z krásného bleděmodrého oparu.

Astrální postavy, které jsem já zaznamenala, je tedy možné spatřit na základě parapsychických mediálních schopností. Působením myšlenek tu dochází k materializaci, která se promítne pomocí nafilmovaného materiálu na televizní obrazovce a já jsem pak schopna děje z vyšší dimenze také spatřit a popsat.

Alena Horká
tel. 544 228 661, www.agartha.cz

Článek je úryvkem z knihy "ZÁHADNÉ SETKÁNÍ S MICHAELEM JACKSONEM a další moje nevysvětlitelné příběhy". Autorka se již léta zabývá záhadami a parapsychologickými jevy. Knihu v ceně 99 Kč získáte na adrese: Knihkupectví Šimon Ryšavý, Česká 31, 602 00 Brno, tel.: 542 212 052, fax: 542 216 633, e-mail: books@rysavy.cz

Zdroj: časopis MEDIUM č. 7/2004