"OPICE" JE MAGICKÝ ČARODĚJ NEMOŽNÉHO!

Podle čínského horoskopu nám od 22. ledna po celý rok bude vládnout znamení Opice. Co tedy můžeme očekávat všeobecně i každý jednotlivě podle svého znamení tohoto čínského horoskopu?

V roce Opice je možné snad úplně všechno. Hbitá, bystrá a agilní Opice se hned tak nevzdává; nedá pokoj, dokud nevyzkouší všechny možnosti. Úspěšné budou i jindy zcela nemožné podniky a spekulace, objeví se spousta nových nápadů, hojně se improvizuje. Politika, vysoké finance a obchod - to vše je jedna velká hra, v níž se všichni snaží blufovat a jeden druhého přelstít. Zábavná a vzrušující doba, která dá každému příležitost, aby zkusil štěstí ve hře. Nedochází k žádným přímým konfrontacím, protože Opice se umí svým omylům a neúspěchům zasmát a v dalším kole je již obratnější.

Je to rok, v němž se všichni pokoušíme urvat to nejlepší tím, že se snažíme někoho převézt. Je těžké sledovat, kdo vlastně vyhrává, protože pravá nikdy neví, po čem sahá levá. Jedna věc je však jistá:

TENTO ROK JE MIMOŘÁDNÝM KROKEM VPŘED.

Všichni se řítíme na plný plyn vpřed a dokonce ani když sami nevyvineme přílišnou snahu, budeme unášeni vzedmutým přílivem přirozeného talentu Opice.

Šťastný rarášek Opice, která vládne v tomto roce, nás bude svádět k hazardu, spekulaci a riskantním, ale chytrým a vynalézavým řešením. Pokud dokážeme být rychlí a pohotoví, když jsme na tahu, úspěch nás nemine. Určitě však není vhodná doba pro bázlivé a váhavé. Opice nikomu nic nedá a také od nikoho nic nežádá. Případný hospodářský pokles a stagnaci Opice rychle ukončí. Pod jejím optimistickým, bystrým a prohnaným vlivem veškerý obrat prudce stoupne a v hospodářství nastane oživení. Pohotová vynalézavost a důvtip Opice jsou prostě úžasné.

ROK OPICE PŘINÁŠÍ VŽDY MNOHO NOVÉHO, NEKONVENČNÍ ZPŮSOBY A METODY ŘEŠENÍ.

Jak se vám bude dařit v roce Opice?

OPICE - pro vás je "váš" rok přímo vynikající. Můžete se osamostatnit a začít podnikat, protože vás v této době čekají úspěchy, štěstí a uznání. Můžete dosáhnout fantastických úspěchů. Hlava vás bude bolet jen z podřízených, dlužníků anebo z lidí, kteří financují vaše smělé akce. Z přílišného přepínání sil mohou vzniknout zdravotní problémy.

KOHOUT - vám rok Opice příliš svědčit nebude. Budete se potýkat s finančními nesnázemi, čekají vás spíše neúspěchy v zaměstnání nebo v kariéře, ovšem problémy mohou být i doma. V tomto roce máte také sklon dělat nesprávné závěry. Nesmíte proto spoléhat jen na informace zvenčí, ale musíte si všechno důkladně prověřit sami. Ledacos se vám bude v tomto roce zdát lepší, než ve skutečnosti je.

PES - pro vás je rok Opice dobrým a klidným obdobím. Nebude tak horečně vzrušené a plodné, jak byste si to představovali, ale můžete očekávat dobré zprávy nebo oslavy doma. Předpověď pro tento rok hovoří také o mimořádných výdajích, větším cestování než je obvyklé, nebo o případné změně bydliště. V tomto roce vás budou oslavovat a hostit noví přátelé a důležití lidé.

VEPŘ - budete prožívat rok Opice jen jako středně uspokojivý. Můžete strádat v důsledku nedostatku peněz a podpory, starosti mohou přinést i různé rodinné a osobní problémy. Celkově nedosáhnete nijak příznivých výsledků, ale budete si moci vypůjčit peníze nebo spojit své síly s ostatními lidmi, čímž vyřešíte své potíže.

MYŠ (též KRYSA) - rok Opice bude pro vás radostným a plodným, neměly by se v něm vyskytovat žádné vážnější problémy ani doma, ani v zaměstnání. Dobrých zpráv bude rozhodně více než špatných. Nedoporučuje se vám v tomto roce rušit přátelské nebo partnerské svazky, mohli byste toho časem litovat.

BUVOL - pro vaše znamení je nastávající rok Opice rokem šťastným a úspěšným. V tomto roce vás budou vyhledávat jen vlivní lidé. Čekají na vás dobré zprávy v rodině, nové zaměstnání nebo povýšení. Rovněž můžete očekávat další úspěšné obchody nebo nová partnerství.

TYGR - vy, kteří jste se narodili ve znamení Tygra, budete rok Opice prožívat jako náročnou dobu tvrdých zkoušek. Různé problémy, překážky a nezdary potrápí vaši trpělivost a vytrvalost. Příliš hlasité námitky a přímo konfrontace vás mohou dovést až k soudnímu řízení. V tomto roce budete podstatně více nuceni ke kompromisům. Budete mít ale více času k zábavě a cestování.

KRÁLÍK (též ZAJÍC) - rok Opice je pro vás celkem dobrým rokem, pokud nebudete příliš optimističtí. V oblasti financí či obchodních jednání můžete narážet na překážky. Některé plány vám zhatí proradnost vašich společníků. Rodinný život zůstává klidný, mohou vás potkat různá méně závažná onemocnění, která ale nenaruší váš program.

DRAK - pro člověka narozeného ve znamení Draka je tento rok spíše smíšeným. Můžete očekávat postup v kariéře i úspěšné finanční transakce, ale nesmíte se nechat ukolébat předběžnými příznivými výsledky. Můžete také zabřednout do soudních pří a problémů se zákonem. Budete-li neústupní, může dojít k rozchodu či roztržkám s přáteli nebo partnery. V tomto roce byste měli být přístupnější ke kompromisům a respektovat rady jiných.

HAD - pro vaše znamení je rok Opice dobrý, protože najdete pomoc vždy, kdykoliv ji budete potřebovat. Můžete však být nedobrovolně zataženi do cizích sporů. Tyto neshody se ovšem vyřeší samy, pokud nebudete přilévat oleje do ohně. Přesto mohou nepříznivé podmínky způsobovat znepokojení a stresové situace. Proto v tomto roce zůstaňte raději v neutrálním či konzervativním postoji.

KŮŇ - rok Opice je pro vaše znamení šťastným. Můžete v něm očekávat náhlý zisk nebo zcela neočekávaný prospěch. V tomto roce budete schopni najít vše, co hledáte a po čem toužíte, ale musíte být opatrní, protože hrozí zvýšená pravděpodobnost výskytu mimořádných a zcela nečekaných nehod. Mohou se také objevit špatné zprávy v rodině, ale problémy jiných se vás přímo nedotknou.

OVCE (též KOZA) - vašemu znamení přináší rok Opice jen dobré zprávy. Může to být uznání nebo povýšení v práci, což vám dodá pocit naplnění a uspokojení. Tento rok bude pro vás sice namáhavý a plný práce, ale úsilí bude patřičně odměněno. Nepříjemnosti jsou zanedbatelné a zdravotní problémy minimální.

Použito z knihy Theodory Lau

VELKÁ KNIHA ČÍNSKÝCH HOROSKOPŮ

Vydalo ji nakladatelství Pragma, V Hodkovičkách 2/20, 147 00 Praha 4, tel. 241 768 565, fax: 241 768 561, www.pragma.cz

Poznámka redakce: Čínský horoskop má dvanáct znamení, která nenásledují po měsících jako v evropské astrologii, ale vždy po roce. Začátek a konec takového roku nemá pevné datum, pohybuje se v rozmezí od konce ledna do počátku února. Celý rok je pak zasvěcen jednomu zvířeti. Pokud nemáte datum narození ve dnech konce ledna a počátku února, zjistíte své znamení podle roku narození (počátek ledna náleží do roku předcházejícího), a to tak, že rok 2004 je rokem Opice stejně jako o 12 let zpět (rok 1992, 1980, 1968, 1956, 1944, 1932). Znamení následují po sobě tak, jak jsou uvedena v článku.

Zdroj: časopis MEDIUM č. 2/2004