Co nám přinese rok 2004?

HOROSKOP PRO ZVÍŘETNÍKOVÁ ZNAMENÍ

BERAN (21. 3. - 19. 4.)

Ve vašem horoskopu sídlí planeta Saturn, která vás hodlá i nadále omezovat. Vyzkouší vaši schopnost přizpůsobení, trpělivosti a zvažování. Také vás může přinutit k rezignaci na jisté, především dlouhodobé plány. Naopak a naštěstí novou inspiraci vám dodá Neptun. Ten bude nápomocný při stanovování nových cílů, k nimž směřujete. Také Pluto bude vstřícný a postará se, abyste pro všechny tyto nové iniciativy měli dostatek energie. V tomto roce můžete mít pocit, že stojíte stále na jednom místě a že nejste za svoji námahu patřičně oceňováni. Potřeba financí vás bude nutit k intenzivnímu pátrání po zaměstnání s vyšším platovým ohodnocením. Ovšem tento rok vám nepřinese žádný velký postup. Proto raději dělejte svoji práci tak, jak nejlépe umíte i za zdánlivě průměrné ocenění.

Vaše nové vztahy, především s osobami opačného pohlaví, které se budou utvářet na vnějším efektu a okázalosti, dlouho nevydrží. Ale tam, kde bude panovat upřímnost a skutečná láska, nehrozí žádný rozchod. V tomto roce budete pociťovat nedostatek času a příležitostí k zábavě a příjemnému odpočinku, jelikož převážně vás bude pohlcovat mnoho povinností.

BÝK (20. 4. - 20. 5.)

Po celý rok k vám budou vstřícné planety Saturn a Uran. Navíc až do konce září to bude také Jupiter, který se bude chovat tak, jakoby chtěl dát vašim novým plánům křídla. Je předpoklad, že v tomto roce plně využijete takových vlastností jako je pohotovost, důvtipnost a vůdcovství. Buďte odvážní a vůči svým nadřízeným či obchodním partnerům projevujte své nejlepší schopnosti, aby vám vyšli vstříc a poskytli vám patřičnou šanci. Tento rok přeje také zahájení samostatného podnikání. Také vám prospěje investovat i do svého image. Jak bude vypadat váš zevnějšek, tak vás budou také ostatní lidé přijímat.

Planety vám v tomto roce přejí příjemnou, klidnou a upřímnou lásku. Je to vhodné období pro zvýšení vašeho životního komfortu, k rozšíření rodiny, ke stavbě domu apod. Ti zrozenci v Býku, kteří doposud nemají stálého životního partnera, mohou nyní tento nedostatek úspěšně napravit. Nabízí se partner hodný důvěry, což vy sami dokážete plně ocenit.

BLÍŽENCI (21. 5. - 20. 6.)

Celý rok 2004 bude pro vás zvláštní - rozmarný až podivínský. Ještě stále vás bude provázet planeta Uran, která je příčinou těchto neobvyklých událostí. Navíc až do konce září vám bude Jupiter klást překážky při vyřizování různých záležitostí, především na úřadech. Abyste vše zvládli v pohodě, musíte se stát přizpůsobivými a rychle reagovat na nečekané vlivy a zvraty. Ale vydržte, neboť závěr tohoto roku bude pro vás velmi optimistický. V práci vykonávejte vše podle předpisů i těch bezpečnostních. Vyvarujte se riskantních rozhodnutí i podezřelých aktivit, zvláště těch, které slibují vysoké zisky a posty. Na "úsměv štěstěny" příliš nespoléhejte a s financemi raději nakládejte hospodárně. S případnou změnou zaměstnání počkejte alespoň do podzimu.

V partnerských vztazích nebude příliš růžově. Neměli byste zneužívat důvěru blízké osoby. Ti, kteří se obávají samoty a chtějí si co nejdříve najít partnera, by neměli nic uspěchat, ale vše důkladně zvážit a raději ještě počkat.

RAK (21. 6. - 22. 7.)

Planeta Uran vám v tomto roce "otevře dvéře do světa". Nyní také snadněji, než kdy jindy, se naučíte cizím jazykům nebo si osvojíte určitou technickou problematiku. Máte šanci vycestovat do světa. Vše bude probíhat v příjemném ladění, což vás bude provázet po celých následujících osm let. Budete-li dostatečně předvídavými a pozornými, planeta Saturn určí konkrétní směr vaším zatím nejasným plánům. Jupiter - až do podzimu - vám toto všechno ještě navíc okoření větší dávkou štěstí. Od podzimu raději brzděte a buďte šetrnějšími.

Svobodní zrozenci v Raku by měli být odvážnější v navazování známostí. Planety nyní přejí odvážným a také těm, kteří disponují dostatečnou fantazií. Ve stálých partnerských svazcích bude jednou dobře, jednou nedobře. Aktivity jako je založení rodiny, její rozšíření, koupě domu nebo stěhování budou v tomto roce úspěšné.

LEV ( 23. 7. - 22. 8.)

Nastávající rok 2004 bude klidný, a to přinejmenším do října. Tito zrozenci by měli uzavřít všechny své dosavadní "životní pokusy" a zkušeností využít ke zkvalitnění života. Na podzim se na vás opět "usměje" Jupiter, zvláště v období, kdy bude ve znamení Vah. Rovněž planeta Uran a Pluto bude na vás působit inspirativně a podpoří vás v dalších aktivitách. Peníze k vám budou stále proudit rychlým tempem, také nové nápady vám nebudou chybět. Od října budete mít období velice vhodné pro zdokonalování svých znalostí: kurzy, škola, cizí jazyky. Není vyloučena cesta do dalekých krajů.

Ti Lvi, kteří doposud nevyužili příležitostí z minulých let, se mohou na podzim znovu - se šancí na úspěch - "vydat se na lov", a to v jakékoliv životní oblasti. Jiní, kteří už jsou zakotveni ve stálém svazku, by se měli v tomto roce více zaměřit na svoji rodinu. Pokud jste doposud pracovali "jako lvi", zvolněte a všímejte si více svých nejbližších.

PANNA (23. 8. - 22. 9.)

Planeta Jupiter vás bude doprovázet až do konce září a usnadní vám získání všeho, po čem zatoužíte. Další planetou, která bude po celý rok podporovat a posilovat vaši výkonnost, bude Saturn. Celá řada úspěchů, které se budou nyní realizovat, by vás však neměla "uspat na vavřínech". Stále je potřeba učit se něčemu novém, stále je potřeba do sebe investovat. Je možné, že vaše dosavadní kariéra se v tomto roce obrátí jiným směrem. Každopádně to bude směr dobrý, vedoucí k dalším pozitivním změnám.

Rok 2004 je pro Pannu velice vhodným obdobím pro uzavírání partnerství či manželství, ale též na jiná závažná životní rozhodnutí. Je před vámi šance na skutečnou životní lásku. Také je před vámi možnost úspěšného vyřešení dosavadní situace s bydlením. Nepromarněte tuto šanci!

VÁHY (23. 9. - 22. 10.)

Současná dvanáctiletá etapa vašeho vývoje bude v říjnu končit. Do vašeho znamení vstoupí Jupiter, který je příslibem velkých změn, šancí na úspěchy, cestování i tzv. polibků štěstěny. Do nové životní etapy vstupujte bez zbytečného balastu. Jste-li přímo až nabití novými nápady a záměry, neuspěchejte jejich nastartování. V tomto roce bude lepší, když si budete pouze připravovat plány na pozdější období - další rok. Zatím se naplňujte energií představ o realizaci vašich nápadů a snů.

Partnerské vztahy, které již delší dobu skomírají, ukončete rozchodem. Pro doposud osamělé Váhy je tady rada: Nepočítejte s tím, že už v tomto roce potkáte svoji vysněnou lásku. Budete si muset na ni ještě nějaký čas počkat.

ŠTÍR (23. 10 - 22. 11.)

Můžete důvěřovat svému osudu. Jupiter hlídá každý váš krok a navíc planeta Saturn posiluje všechno to, čeho chcete dosáhnout. Také Uran vám v tomto roce přinese množství inspirace. Ten poslední zůstane ve vašem znamení po celých nejbližších osm let. Je tedy před vámi období vhodné k rozvíjení talentu, můžete plánovat i uskutečňovat změny, nebo se zaměřit na duchovní rozvoj. Všechno má šanci na úspěch. Vaše kariéra bude v letošním roce jen stoupat. Příležitostí k vyšším příjmům budete mít několik, vybírejte pomocí intuice. Je možné, že získáte mimořádnou pozici, vědecký titul, nebo se vydáte na cesty. Nejvíce úspěchů získáte při práci v kolektivu.

Pokud se v tomto roce rozhodnete uzavřít manželství, stane se tak pod dohledem příznivých hvězd. Proto neváhejte a pořiďte si svatební prsteny. Již uzavřená manželství se mohou rozšířit o malého človíčka nebo si můžete vylepšit bydlení.

STŘELEC (23. 11. - 21. 12.)

Teprve na podzim roku 2004 pocítíte vát příznivý vítr do plachet. Do té doby buďte zdrženliví a opatrní, plánujte s rozmyslem a rozhodně nedělejte náhlá a neuvážená rozhodnutí. Můžete počítat s příjemným překvapením i s dárky, které vám přichystala planeta Uran. Ta zůstane i po dalších osm roků vaším příznivcem. Od října vám opět bude přát Jupiter, takže konec tohoto roku bude pro vás velice sympatický, klidný a příjemný. V podstatě celý rok by měl probíhat v pomalém tempu a klidu. Musíte hlídat sami sebe, abyste si v unáhlenosti nezpůsobili újmu. Zvláště pak své ambice na lepší kariéru byste měli až do podzimu "držet na uzdě". Vaše povaha vás mnohdy svádí k vytváření komplikací i v těch nejprostších záležitostech. Při jednáních na úřadech postupujte s rozvahou a opatrně.

Samotně žijící zrozence ve Střelci čeká v kruhu jejich přátel milé období po celý rok 2004. Nové známosti si raději dobře prověřujte. Hvězdy vám pro tento rok slibují lásku nesmělou, ale přesto významnou.

KOZOROH (22. 12. - 19. 1.)

Ti, kteří se narodili v první polovině znamení Kozoroha, by do prázdnin měli ukončit období důležitých životních změn. Většina těchto zrozenců bude v zaměstnání či v profesní oblasti podrobena zatěžkávací zkoušce. Nepřehlížejte proto ani drobné povinnosti a závazky, neboť i ty budou nyní velice důležité. Osoby, které se narodily ve druhé polovině znamení mohou postupovat odvážněji. Budou mít touhu po experimentování a patrně se u nich projeví nové umělecké nebo i technické schopnosti.

První polovina roku 2004 vám přeje při uzavírání sňatku, za předpokladu, že si jste jistí svými i partnerovými city a úmysly. Naopak ke konci roku buďte opatrní při navazování nových známostí, neboť z takové podzimní romantické lásky vás později bude čekat jen rozčarování a zármutek.

VODNÁŘ (20. 1. - 18. 2.)

Pro vás je tento rok obdobím prohloubení zájmových aktivit, obdobím poznávání svých skutečných potřeb, obdobím vnitřního rozvoje. Je to rok vhodný ke snění a projektování tužeb, doposud ukrytých někde hluboko ve vašem nitru. Až do prázdnin budou o váš osud pečovat planety Neptun a Pluto. Od října se na vaše nebe vrátí Jupiter. V pracovních záležitostech se od podzimu začne všechno urychlovat. V té době můžete úspěšně složit zkoušky, získat přední místo v konkurzu na důležitou pozici, nebo se můžete vypravit na významnou dalekou cestu. Ke konci roku 2004 máte šanci na výraznější přísun financí.

Zrozenci ve Vodnáři, kteří jsou ve stálém partnerském či manželském svazku, by se měli postarat o oživení každodenního stereotypu. V rodinném prostředí bude každá vaše nová iniciativa velice vítána.

RYBY (19. 2. - 20. 3.)

Rok 2004 přeje Rybám v aktivitách intelektuálních, v poznávání světa i v uzavírání neobvyklých známostí. Planeta Uran vás bude přivádět k událostem a záležitostem zajímavým a vytouženým. Saturn vám k tomu přidá rozvážnost a rozumnost, což vám pomůže ve správném výběru z rozličných možností. Tím se oslabí vliv Jupitera, který vás v tomto případě nutí k přehánění ve všem co konáte. Pokud vhodně využijete nabízených možností, vzroste vaše prestiž, zvýší se také úroveň vašeho materiálního života, a tím vším získáte větší volnost a svobodu. Budete mít šanci předvést svůj talent a přitom si vydělat hodně peněz. Od září můžete klidně zpomalit tempo, neboť i nadále budete pobývat na vrcholu.

Pro nezadané Ryby je rok 2004 dobrým obdobím, aby se "nechaly ulovit". Známosti navázané v tomto roce budou trvalé a šťastné.

Ze zahr. tisku připravila H. Sapiková

Zdroj: časopis MEDIUM číslo 1/2004