Správná konzumace ovoce

Mnozí lidé tvrdí, že nesnesou ani jedno jablko, protože jejich žaludek by hned protestoval. Kdo tak mluví, ten by si neměl stěžovat na ovoce, ale sám na sebe. Na své přejídání a překyselení a tím i na svou trávicí soustavu přejedenou až k nemoci.

Z popudu německých lékařů, Dr. Ragnar Berg již před první světovou válkou v sanatoriu "Bílý jelen" u Drážďan zjistil, kolik zásaditých potravin by měl člověk sníst, aby udržel rovnovážný stav mezi kyselinami a zásaditými živinami v organismu. Výsledky jeho výzkumu jsou následující:

"MUSÍTE SNÍST ALESPOŇ 70 % ZÁSADITÝCH LÁTEK, ABY ROVNOVÁHA ZŮSTALA ZACHOVÁNA"

Dříve jsme mívali nedělní pečeni, dnes ji máme denně. V nejlepším případě zůstaneme "pouze" u velkého množství salámů a tučných sýrů, když už musí být bezmasý den. To vše je však kyselinotvorná strava.

Kyselinotvorné potraviny jsou: každá tepelně zpracovaná živina, všechny zvířecí výrobky s výjimkou krve, všechny tuky, všechny obilniny s výjimkou prosa, dále káva, čaj, kakao a čokoláda. Nemůžeme se pak divit, že tato každodenní kyselinotvorná strava způsobuje měknutí kostí. Každým pečením se ztrácí 600 až 800 mg vápníku. Tělo si tento úbytek musí vzít z našich kostí, aby opanovalo překyselení. Vždy se v prvé řadě snaží zachránit život.

KYSELINOTVORNÁ STRAVA NIČÍ NAŠE KOSTI!

Každé ovoce obsahuje menší množství organické kyseliny, která je životně důležitá. Tato kyselina musí být nejdříve v jícnu a pak v žaludku neutralizována. To se však stává ve vteřině. Překyselenému tělu a střevům tato zásaditá rezerva schází a proto se bouří jak zánětem žaludku, tak střev. Proto to nádherné ovoce nesnáší. Vysoký obsah ovocného cukru životaneschopnou, mrtvou potravu přivádí do kvasu. Co proti tomu podniká překyselený člověk? Kupuje si v lékárnách antacidy, zásadité látky, které mají vyrovnat hříchy nesprávné stravy! Jde však o falešnou představu.

POMOCÍ LÉKŮ NELZE LÉČIT HŘÍCHY!

Už jste jistě slyšeli o Alzheimerově nemoci. Ztrácí se mozek, nemocný se stává dítětem. V Americe touto chorobou onemocnělo již 1 milion obyvatel a v Německu čtvrt milionu osob (údaj je starý víc než 10 let - pozn. red.). Nejnovější výzkumy dávají vinu hliníku, nejen sloučeninám hliníku v protikyselinových tabletách, ale také v hliníkových fóliích, do kterých jsou potraviny baleny, či ve kterých se dusí. Způsobují to také staré hliníkové hrnce. Svůj podíl má také fluor jako hliníkový odpad, a to především v pitné vodě, v zubních pastách a fluorových tabletách.

VŠICHNI, KDO NESNÁŠEJÍ OVOCE,

by si měli v první řadě udělat pořádek se svoji trávicí soustavou. Několik dnů držet půst a pak přejít nejdříve na syrovou zeleninu a pak na syrovou ovocnou stravu. Pak uvidíte, jak vám tato ovocná strava zachutná! Ovoce je v trávicí soustavě vždy zásadité. Nezapomeňte, že na čtyři díly zásad by měl být jeden díl kyseliny.

PRAVIDLA PRO KONZUMACI OVOCE:

* Ovoce konzumovat vždy na prázdný, lačný žaludek. Každá kombinace s jinou stravou je škodlivá. Stravu, která se již nachází v trávicím traktu, přivádí ke kvasu. Tím si obstaráváte nechtěný "lihovar" se všemi z toho plynoucími důsledky, tj. vzedmutí bránice, které vyvolává vysoký tlak na srdce, jež tak ve stísněném prostředí musí vykonávat těžkou práci.

* Nejvhodnější doba pro konzumaci ovoce je ráno, protože již od 4. hodiny naše tělo začíná s vylučovacím procesem. Proto mu ovocem není bráněno, ale naopak pomoženo.

* Nejvhodnější je šťavnaté ovoce. Proto místo banánů, sušeného ovoce apod. dejte přednost pomerančům, grepům, broskvím, hruškám, jablkům atd.

* I po ránu zůstaňte nadále u ovocné stravy. Dostanete-li hlad, vezměte si opět ovoce. Víte, že příroda při stravování nezná hodiny ani pevně stanovenou dobu k jídlu?!

* Můžete si také vzít ovocné šťávy, ale pouze čerstvé, které jste si sami vyrobili a které jsou dobře stravitelné po doušcích, aby se předešlo jejich oxidaci. Žádné kupované šťávy! Jsou konzervovány a ztratily své nejlepší složky. Jezte tedy ovoce a střídejte je s ovocnými šťávami. Tím své tělo propláchnete nejlépe.

* Ovoce je rychle stravitelné, takže vaše tělo v mžiku získá potřebnou energii, aby se zbavilo nánosů a tukových polštářů.

* Až do poledne byste neměli konzumovat žádné povzbuzující nápoje, jako je káva, čaj, kakao a především alkohol. Ony podstatně ruší správný příjem ovoce a neměli byste jich "užívat" vůbec. V přechodném období, pokud bez nich nemůžete být, si je dopřávejte alespoň až odpoledne.

NEPŘÍJEMNOSTI A ÚSKALÍ PŘI ČIŠTĚNÍ ORGANISMU

Čistící síla ovocné stravy je tak veliká, že se mohou objevit i zdravotní krize. Organická ovocná kyselina rozpustí i ty nejhlubší usazeniny. Vyloučí i léky, které jste užívali před 20 až 40 léty! Přes toto úskalí se však musíte dostat. Dr. Haig říká: "Organická ovocná kyselina je nejlepším prostředkem k rozpuštění kyseliny močové, a to po požití zvířecí stravy!"

Po přechodu na přírodní stravu se člověk cítí nemocný. Má bolesti hlavy, trpí nespavostí, bolestmi břicha, závratěmi, zkrátka nedaří se mu dobře. "Nemocný" jde ke SVÉMU LÉKAŘI, KTERÉMU SE VYZPOVÍDÁ ZE SVÉ SYROVÉ STRAVY. Vzhledem k tomu, že 99 % lékařů o tom nemá ponětí, naordinuje "pacientovi" návrat k "dobré měšťanské stravě".

A co se stane? Usazeniny a jedy, které se začaly rozpouštět, se vracejí na stará "uložiště". Údajně nemocný se znovu cítí dobře. I revmatické bolesti zmizely! Ve skutečnosti se nemocný vrátil ke šlendriánství. Vrací-li se někdo ke správnému způsobu života, zcela přirozeně "čisticí" krize prožije.

KRIZE PROŽÍVÁ KAŽDÝ, KDO SE CHCE UZDRAVIT!

Tento druh krizí však není nebezpečný, i když to tak na první pohled může vypadat. Zmírnit ho můžeme dodržováním určitých pravidel:

* Zbavujte se jednoho zlozvyku po druhém postupně. Tak si svou pouť můžete poněkud usnadnit.

* Nejdříve - třeba i na pár měsíců - si naordinujte jen ovocnou snídani. Pak k tomu můžete přibrat ovocné večeře a nakonec po dalších měsících budete i oběd nahrazovat syrovou zeleninou nebo ovocem. Při takovém postupu nepocítíte žádné potíže.

* Stejně postupujte i u stimulujících nápojů. Zpočátku omezujte šálky zrnkové kávy o čtvrtinu, pak o polovinu a dělejte si ji stále více slabší, až ji nebudete potřebovat vůbec. Totéž můžete udělat i s cigaretami.

Hodně lidí dává přednost "skoku do studené vody" podle hesla, že totální abstinence je lepší než "umírněná". Cestu si musí zvolit každý sám.

Wandmaker Helmut v knize

NEJZDRAVĚJŠÍ VÝŽIVA. Šokující pravda o vaší stravě.

Syrová strava je živá, kdežto vařená, ať už jakákoliv, je umrtvená a tělu energie moc nepřidá. Knihu vydalo nakladatelství Eko-konzult, pošt. přihr. 115, 690 02 Břeclav 2.

Zdroj: časopis MEDIUM č. 10/2003