Co předpovídají astrologové na rok 2003 pro jednotlivá zvířetníková znamení?

BERAN (21. 3 – 19. 4)

První polovina roku bude dobrá. Ve druhé vás Uran již přestane podporovat a inspirovat k aktivitě. Dosavadní partnerské vztahy čeká velká zkouška. Vydrží pouze ty, které mají pevné základy. Nejsou vyloučeny přechodné zdravotní problémy, k nimž může dojít nejspíše z přepracování. Většina Beranů – zvláště ti z období první poloviny svého znamení – zpomalí dosavadní velké pracovní tempo a změní způsob vydělávání peněz. Budete hledat jinou cestu svého profesního rozvoje. Prospěje vám, když budete přemýšlet, zda nevyžadujete od svého osudu příliš hodně, zda nejste zaměřeni na několik velkých cílů najednou. Měli byste se rozhodnout, která meta je pro vás nejdůležitější a k ní se nasměrovat.

BÝK (20. 4. – 20.5.)

Konečně vám bude nakloněn Uran a začne podporovat vaši invenci. Od června vám navíc planeta Saturn dodá více pocitu bezpečí a v září vám přejícný Jupiter nabízí štěstí a úspěch. Můžete pomýšlet na nový byt, dům nebo na přírůstek do vaší rodiny. Nejvíce štěstí čeká Býky narozené v první polovině znamení. Od září můžete odvážně využívat šancí, které vám přináší laskavá planeta. Veškeré úsilí do vzdělávání z minulých let vám konečně začne přinášet zisky. Bez problémů budete postupovat dopředu a snadno předběhnete i ostatní. Zbavte se ale závazků, které vám nepřinášejí ani uspokojení ani peníze.

BLÍŽENCI (21. 5 – 20. 6.)

Potřebujete být více pružní, elastičtí. Uran vám dává příležitost k poznání, že život je plný překvapení. Od září také přejícný Jupiter zasáhne do vašeho života. Vaše nové iniciativy mají šanci naplnění jen na počátku roku. Od června může docházet k nedorozuměním v zaměstnání a od září problémy s úřady. Snažte se proto nic nezanedbat a nenechte se vtáhnout do konfliktů svých spolupracovníků nebo nadřízených. Opatrnost je namístě také při koupi automobilu, zvláště, když jste se rozhodli pro starší vůz. Zrozenci v Blížencích budou mít úspěch u partnerů jen do období prázdnin. Nejste-li s partnerem v souladu kvůli rozdílům temperamentu, na podzim si dejte pozor, neboť Mars by mohl přinést ještě větší roztržku.

RAK (21. 6. – 22. 7.)

První polovina roku uplyne bez výrazných událostí. Od června začne důležitá etapa vašeho života. Saturn před vás postaví úkol, jenž prověří vaši dospělost. V září vás podpoří Jupiter, abyste úkol zvládli co nejlépe. Uran se pak postará o zpestření životních událostí tak, abyste se netopili jen v samých povinnostech. V milostných vztazích až do podzimu byste měli zachovat klid a ponechat vše v dosavadním rutinním běhu. Teprve na podzim lépe pocítíte vzájemnou vstřícnost a zrozenci v Raku pak snadněji najdou svou druhou polovičku. Po prázdninách máte také šanci najít si lepší práci. Objeví se perspektiva na zajímavou činnost i na lepší výdělek. Využijte této příležitosti!

LEV (23. 7. – 22. 8.)

Jupiter zůstává ve vašem znamení až do konce srpna. Nepřehlédněte jeho inspirující vliv, neboť jeho následující „návštěva“ se bude konat až za 12 let. Pokud se nyní dobře rozjedete, pojede vám to hodně daleko. Přesto od září musíte dávat pozor tak říkajíc v zatáčkách. Osamocení Lvi by se měli zamyslet, zda úspěch, jehož dosahují, jim nezamotal hlavu. Je možné, že laťku požadavků na partnera jste nasadili příliš vysoko. Nastává období, kdy si budete dobře rozumět i tam, kde to dříve nebylo možné. Cestujte, získávejte zkušenosti, narýsujte si odvážné plány a poznávejte lidi. Naučte se využívat nejen znalosti a zkušenosti své vlastní, ale i druhých. Do srpna vám hvězdy přejí i v oblasti financí. Můžete v té době úspěšně investovat, neboť až od září vás Jupiter varuje před možností chyb a omylů.

PANNA (23. 8. – 22. 9.)

První polovina roku je obdobím, kdy je potřeba dát si hodně věcí a různé záležitosti do pořádku. Projděte si a sečtěte si minulost, dokončete rozdělané projekty a uvolněte se z nevýhodných závazků. Přemýšlejte jak se do budoucna vyhnout chybám, zvláště těm, které jste již učinili. Od června vám Saturn pomůže stabilizovat životní situaci a od září vám Jupiter ve vašem znamení nabídne hodně nových šancí. Taková příležitost na vylepšení osudu se znovu vyskytne až za 12 let. Na podzim samotné Panny budou mít konečně příležitost, aby zaplnily prázdné místo ve svém srdci. Poznají, že stálo za to tak dlouho čekat! Také ve stálých svazcích skončí táhnoucí se těžké chvíle.

VÁHY (23. 9. – 22. 10.)

Do konce května k vám budou všechny planety nastaveny vstřícně. Snažte se proto nepříjemné záležitosti vyřídit do této doby, neboť ve druhé polovině roku vám připravuje Saturn zkoušku charakteru a od září se Jupiter zcela přestane zabývat vaším osudem. V té době skončí stav bez starostí a budete se muset snažit být více pracovitými. Ty Váhy, které na jaře najdou svého „prince nebo královnu“, čeká na podzim smutné rozčarování. Proto nenabízejte své srdce příliš unáhleně. V rodinném prostředí přibude více povinnosti, vše se bude jevit šedivé až těžké, ale i toto období jednou skončí. Máte-li v plánu ještě něčeho dosáhnouti, učiňte tak – ale bez unáhlení - do prázdnin. Další měsíce na vás čeká převážně stagnace.

ŠTÍR (23. 10. – 22. 11.)

Na jaře a v létě vás mohou potkat nepříjemnosti. Teprve od září nastoupí Jupiter, aby je odstranil. Přitom už v červnu se k vám vrátí Saturn, aby se váš život opět stabilizoval, ovšem pouze za předpokladu, že budete jednat rozumně a zodpovědně. Nesnažte se, zvláště v prvním pololetí, zkoušet věrnost svého partnera, snadno byste ztratili jeho důvěru a patrně i ochotu na další spolužití. Počínaje létem vás oba spojí důležitý cíl – oprava bydlení, stavba domu apod. Mnozí Štíři budou mít zájem flirtovat, ale teprve v podzimních měsících poznají, po čem skutečně touží jejich srdce. Své ambice byste měli v tomto roce raději krotit a obloukem se vyhýbat úředním a právním nepříjemnostem.

STŘELEC (23. 11. – 21. 12.)

První polovina roku je obdobím prosperity. Jupiter vám bude přát až do konce srpna. Saturn na počátku června změní své postavení, čímž se vám sníží množství povinností a zodpovědnosti. Od ledna až do srpna máte čas k tomu, abyste se vážně a s konečnou platností rozhodli v jisté srdeční záležitosti. Samotní Střelci by neměli čekat až do podzimu, neboť pak vás v citových záležitostech mohou čekat jen nepříjemnosti. Střelci s partnery by v podzimním období neměli pomýšlet na zálety. Počátkem roku máte šanci na nové události v zaměstnání, na změny k lepšímu, na vyšší příjmy. Ve druhé polovině roku dávejte pozor na předpisy, na zákony a úřadům se raději vyhýbejte.

KOZOROH (22. 12. – 19. 1.)

Od března jste pod vlivem Uranu, od června na vás působí Saturn a od září Jupiter. Ukončete všechno, co se za vámi táhne jako smola, co vám brání rozevřít křídla a vzlétnout. Udělejte si místo pro budoucnost! Můžete zjistit, že i s milujícím partnerem může být život těžký. Není vyloučeno, že na vás čeká důležité rozhodnutí, dokonce i rezignace na některé příjemnosti. V partnerském svazku „bez požehnání“ budete chtít něco změnit. V tomto roce se příliš nerozptylujte, budete muset rezignovat na některý z více cílů, které máte, jinak nedosáhnete žádného. S penězi i s časem hospodařte rozvážně, od podzimu se vaše kariéra opět vylepší.

VODNÁŘ (20. 1. – 18. 2.)

Nyní je důležitá vaše intuice, které naslouchejte a nenechte se unést impulzivním jednáním. S podporou u vás končí Uran, když Jupiter vám může podsouvat nereálné myšlenky. Na štěstí Saturn a Pluto vám nedovolí překračovat hranice rozumného úsudku. V rodině bude převládat příjemná domácí atmosféra, ale nepodléhejte příliš snovým náladám. Pokud se začnete doma nudit, nehledejte zábavu v jiném „hnízdě“. V zaměstnání se nechovejte přepjatě a přemrštěně, zmírněte tempo a radujte se z toho, čeho jste již dosáhli. Po stránce materiální se budete cítit v bezpečí, pod podmínkou, že se nenecháte zlákat nákladnými investicemi.

RYBY (19. 2. – 20. 3.)

V březnu do vašeho znamení vstoupí Uran a otevře vám zcela neznámé horizonty. Tato planeta zůstane s vámi po dalších osm let. Od června vám bude ve všem radit Saturn a v září se vám o úspěch postará Jupiter. Objevíte dosud neznámé cesty, zahájíte novou etapu ve svém životě. Ryby žijící osamoceně konečně zatouží po partnerském či rodinném svazku. Podzim je vstřícný svatbám i všem rozhodnutím o společném životě. V tomto roce můžete začít pracovat ve své nové firmě, nebo na stávajícím pracovišti můžete dosáhnout na vyšší příčku. Planety vás nabádají, abyste se na zaměstnání a práci vůbec podívali i z jiné perspektivy. Od června se k vám budou jen hrnout pracovní nabídky i peníze.

Ze zahr. tisku připravila V. Tamchynová

Zdroj: časopis MEDIUM. č. 1/2003