Jaké zvíře se skrývá ve vás?

Indiánský horoskop

Severoameričtí Indiáni žili vždy v těsném kontaktu s přírodou a byli přesvědčeni o tom, že charakter člověka je závislý na tomto vztahu. Věřili, že například na jaře, kdy se celá země probouzí k životu, přicházejí na svět lidé energičtí, naplnění novými myšlenkami. Podle jejich horoskopu jednotlivým měsícům vládnou příslušná zvířata, která od dávných časů žijí na území Severní Ameriky. Přečtěte si dále jaké je ve vás ukryté zvíře, možná, že se o sobě dovíte i něco nového, co přispěje k vašemu kvalitnějšímu a harmoničtějšímu životu.

SOKOL
(21. 3. – 19. 4.)

Sokol ožívá, jakmile se příroda probouzí do zeleného jara. V tuto dobu je velice aktivní. Také osoby v tomto znamení s velkou sebejistotou realizují mnohé své životní nápady a od okolí očekávají uznání a pochvalu. Mají vysoké cíle a snahu dominovat nad ostatními, i když vůči svým blízkým jsou pokorní a milí. Jsou vítanými hosty ve společnosti, každé setkání většího množství lidí umí oživit a rozveselit. Do budoucího partnera se zamilovávají už na první pohled a dovedou být vůči němu velice tolerantní.

BOBR
(20. 4. - 20. 5.)

Lidé narození v „době růstu“ mají před sebou úspěšný život v dostatku. Indiáni byli přesvědčeni, že bobři dokáží všechno, co si naplánují. Snadno mohou stoupat vzhůru po příčkách úspěchu a kariéry a zároveň usilovat o to, aby jejich nadřazené pracovní a společenské pozici odpovídalo i vysoké materiální zabezpečení. Mají upřímnou a přímou povahu a neradi využívají druhých lidí. Cení si komfortu a dobrého jídla. Než se do partnera zamilují, velice dlouho a pozorně ho sledují. Jakmile ho nakonec přijmou, jsou věrní a smířliví na celý život.

JELEN
(21. 5. – 20. 6.)

Lidé tohoto znamení přicházejí na svět v době bujného rozkvětu přírody. Jsou plní života a kouzelného půvabu. Mohou být náladoví, nerozhodní a často propadají buď euforii nebo depresi. Jejich nedostatkem je egoizmus, kdy se shlížejí sami v sobě a nezajímají se o problémy ostatních. Přesto jsou tito zrozenci ve společnosti oblíbení pro svoji inteligenci a smysl pro humor. V lásce nemají žádné komplexy, flirtují kdykoliv k tomu mají příležitost. V pevném partnerském svazku se necítí dobře a stále touží po nějakém jiném a lepším vztahu.

DATEL
(21. 6. - 21. 7.)

Ťukání datla připomíná tlukot lidského srdce. Snad právě proto byl tento pták připsán lidem obdařeným horoucím srdcem, naplněným soucitem k ostatním. Datel je citlivý a příliš často podléhá emocím, ale „zdravý rozum“ ho chrání před veškerými smutky a nátlaky. Pro tyto zrozence je nejdůležitější rodina a domov je místem, kde se cítí nejlépe. Touží po romantické lásce, milují večeře při svíčkách a procházky za svitu měsíce.

LOSOS
(22. 7. – 21. 8.)

Tito zrozenci přicházejí na svět v době, kdy slunce září nejsilněji a kdy přírodě dodává nejvíce energie. Proto jsou lidé tohoto znamení velice aktivní a tvůrčí. Těžkosti běžného světa je příliš neovlivňují. Stejně jako jejich zvířecí představitelé, překračují překážky a jdou dále v rytmu života. Lidé „Lososi“ milují uznání, touží po slávě a úspěších. Na druhé straně se netrápí starostmi druhých, jsou ješitní a domýšliví. V lásce jsou vášniví a jdou přímo a rychle k cíli.

MEDVĚD
(22. 8. – 21. 9.)

Indiáni toto období nazývají obdobím žní a lidé v této době narození jsou spojeni se zemí, jsou vyrovnaní a umí se ovládat. Velice si cení klidu, míru a harmonie. Pro „Medvěda“ je nejdůležitější práce; to co dělá musí být dokonalé a perfektní. Je velice trpělivý a trochu nesmělý. Má malou sebedůvěru a proto snadno podléhá vlivům ostatních. Své city ukrývá a potřebuje dlouhou dobu, než je schopen navázat nový partnerský vztah. Jakmile se ale jednou zamiluje, je schopen tolerovat i nevěrnost.

HAVRAN
(22. 9. – 22. 10.)

Lidé ve znamení Havrana se cítí nejlépe ve velké společnosti a snadno se přizpůsobují svému okolí. „Havrani“ jsou dokonalými organizátory, milují pohyb a dynamiku. Je pro ně velice snadné komunikovat s kterýmkoliv člověkem. Jsou z nich velcí realisté, ale při cestě za svým životním cílem často dělají chyby. V citové oblasti jsou to spíše idealisté – sní o velké a čisté lásce. Svazují se postupně s více partnery, neustále hledajíce toho pravého.

HAD
(23. 10. – 22. 11.)

Vůči zrozencům ve znamení Hada nelze zůstat lhostejným. Někteří je milují a obdivují, pro jiné jsou nepřijatelní. „Hadi“ jsou ke svým blízkým velice přátelští, k cizím osobám však bývají spíše necitliví a zachovávají jistý odstup. Netouží příliš po společnosti, dávají přednost samotě, kdy mohou pátrat po tajemstvích Vesmíru i vlastního života. Komu bylo jednou ublíženo, nikdy nezapomíná na spáchanou křivdu a dokáže se pomstít v nejméně očekávaném momentu. „Hadi“ upřednostňují divokou lásku a jsou silně žárliví.

SOVA
(23. 11. – 21. 12.)

Za dlouhých nocí tohoto období přicházejí na svět lidé s reflexním charakterem, kteří neustále něco dopředu plánují. Jsou inteligentní a nezávislí, jsou iniciátory všeho nového. „Sovy“ jsou obdařeny živostí, samostatnými názory a bouřlivou povahou. V životě jdou takovou cestou, kterou si samy vybraly a nic je z ní nemůže odradit a svést. V lásce jsou to lidé lehkomyslní, nemají rádi trvalé partnerské svazky a manželskou instituci považují za přežitek.

HUSA
(22. 12. – 21. 1.)

Lidé považují husy za nepřístupné a hrdé. Souvisí to i charakterem těchto zrozenců. Jsou schopni blíže se kontaktovat jen s těmi, kteří splňují jejich vysoké nároky na intelektuální a morální hodnoty. Podvodníci a strašpytlové u nich nemají žádnou šanci. Lidé „Husy“ se nejlépe cítí buď při studiu nebo v práci. Jsou to perfekcionisté, dokonale vykonávají svěřené úkoly, mají rádi pořádek a harmonii. Láska k nim nepřichází snadno, často vyúsťuje až z dlouhého přátelství.

VYDRA
(22. 1. – 20. 2.)

Ti, kteří se narodili v době, kdy se celá příroda připravuje na příchod jara, milují v životě pořádek a soulad. Mají silně vyvinutý pečovatelský smysl, jsou vždy ochotni pomoci druhým. Mezi „Vydrami“ se často setkáváme s lidmi - excentriky. Všechno, co je neobvyklé, musí vyzkoušet, což je ale často přivádí do nepříjemných situací. V lásce jsou „Vydry“ spíše přelétavé, vrtošivé a rozmarné. Za podstatné v lásce považují více city a duchovní záležitosti, než příjemnosti tělesné.

VLK
(21. 2. – 20. 3.)

Zrozenci „Vlci“ žijí tak trochu v jiném světě. Zajímají se o parapsychologii, náboženství nebo filozofii. Více než rozumem se řídí intuicí. Jejich projevy i skutky jsou spontánní, málokdy uvažují o svém postupování. Jsou to lidé citliví, milí, velice dobře se vciťují do potřeb a záležitostí druhých, takže se často stávají pověřenci nebo důvěrníky cizích zájmů. Touží po romantické lásce. Od partnera neustále vyžadují projevy citů, takže letmé polibky, pohlazení a milá slova jsou pro ně velice důležitá a potřebná.

Připravila Valerie Tamchynová

Zdroj: časopis MEDIUM. č. 9/2002